Iskrzący Kabel
RKO jak prawdziwe
Ćwiczenia wykonywane na manekinie z biustem bądź częściowo na naszej pozorantce/pozorancie toples.
Ćwiczenia przełamujące szkodliwe stereotypy, z powodu których społeczeństwo boi się podejmować resuscytację na kobietach . Konsekwencją tego jest pomaganie kobietom 19% rzadziej niż mężczyznom. Pragniemy walczyć z tą tendencją i pokazywać resuscytację jako czynność aseksualną jednakowo dla mężczyzn i kobiet.
Manekiny z czujnikami
Sztuczny korpus człowieka z czujnikami pozwalającymi zmierzyć głębokość oraz częstotliwość ucisków klatki piersiowej podczas pomagania.
Sztuczne płuca umożliwiają ocenę jakości wykonywania wdmuchnięć przy technice usta-usta.
Występują w 3 rozmiarach: osoby dorosłej, dziecka i niemowlęcia.
– Dorosły po zatrzymaniu krążenia
– Osoba po tonięciu
– Kobieta ciężarna bez funkcji życiowych
– Nieoddychające dziecko bądź niemowlę
– Zadławione niemowlę
Sztuczne urazy
Ćwiczenia z opatrywania powinny być wykonywane na fizycznym obiekcie, a nie w wyobraźni kursanta. U nas jest to możliwe dzięki gumowym modelom urazów. Po założeniu ich na rękę czy nogę uczestnik symuluje uraz, a inni mogą przećwiczyć jego opatrywanie.
Sztuczne urazy można podzielić na kilka kategorii:
– rany
– złamania
– poparzenia
– rany z ciałem obcym
– wytrzewienie jelit
– odma
– amputacje
Kamizelki FAST
Kamizelki do bezpiecznej nauki odksztuszania. Po założeniu kamizelki na pozoranta wykonuje się na niej manewry udrażniające drogi oddechowe. Towarzyszy temu efektowne wystrzelenie przedmiotu z kamizelki tzw. frytki.
Apteczki
Dobrze wyposażona apteczka to „must have” dla ludzi poważnie myślących o bezpieczeństwie. Na naszych zajęciach to zaplecze gaz, bandaży i bardziej specjalistycznego sprzętu, z którego uczestnicy korzystają podczas ćwiczeń.
Wyposażenie apteczki:
– gazy
– bandaże (elastyczne i sztywne)
– chusty trójkątne
– gaziki
– opaska uciskowa
– epi-pen
– szyny splint
– rękawiczki
– taśma opatrunkowa
– nożyczki
– maseczki do sztucznego oddychania
Treningowa autostrzykawka EpiPen
Treningowa autostrzykawka z adrenaliną, która jest identyczna w użyciu z klinicznym EPI-PEN. Narzędzie do opanowania podawania adrenaliny w stanach zagrożenia życia.
Zagrażające życiu reakcje alergiczne po ukąszeniu przez owady czy po spożyciu alergenów.
AED
Uniwersalne treningowe defibrylatory automatyczne. Coraz częściej ich kliniczne odpowiedniki są dostępne w miejscach publicznych i firmach. Nasze ćwiczenia pozwalają zapoznać się z obsługą narzędzia do przywracanie funkcji życiowych jakim jest AED.
Dostępne są scenariusze z klasycznym wykorzystaniem AED jak
i uszkodzoną baterią, brakiem przylegania elektrod, itp.
Opaski uciskowe
Staza jest narzędziem coraz częściej używanym w Pierwszej Pomocy do szybkiego tamowania krwotoku. Opaska jest bardzo skuteczna, jak i niosąca ze sobą ryzyko, stąd niezbędne jest przejście szkolenia by opanować jej poprawne używanie.
Nie używać na krwotoki z szyi!
Książeczki Pierwszej Pomocy
Książeczki otrzymywane przez naszych kursantów. Kieszonkowe vademecum Pierwszej Pomocy by wiedza została na dłużej.
Płonący kaskader
Kaskader w kostiumie ochronnym podpala na sobie fragment ubrania, który staje w płomieniach i wymaga ugaszenia. Instruktor prezentuje najskuteczniejsze metody gaszenia ludzi, np.
za pomocą koców gaśniczych, a następnie demonstruje opatrywanie oparzeń.
Safety Day
Płonąca skrzynka elektryczna
Symulator płonącej instalacji elektrycznej wraz z gaśnicami. Trenażer imituje płomień i dym w urządzeniu oraz reaguje na techniki gaśnicze stosowane podczas symulacji i weryfikuje ich poprawność. Zestaw nie pozostawia śladów po użyciu, dlatego może być bezpiecznie używany w każdej sali szkoleniowej po zabezpieczeniu czujników dymu na czas zajęć.
Gdy zapali się komputer, drukarka czy inny sprzęt biurowy, sekundy reakcji obecnych osób decydują czy skończy się to lekkim stresem czy pożarem budynku. Z pomocą naszego symulatora płonącej elektroniki uczestnicy będą mogli wielokrotnie przećwiczyć umiejętność posługiwania się gaśnicą pożarniczą.
Systemy krwotoczne
Do sztucznej rany przymocowany jest nasz autorski, zdalnie sterowany system krwotoczny, który doprowadza do urazu krew. Gwarantuje to ciągły, intensywny upływ krwi, co daje realistyczny efekt. Nasz aktor wcieli się w rolę poszkodowanego.
Istnieje możliwość zaangażowania niepełnosprawnego pozoranta, co wyjątkowo wzmacnia odbiór sytuacji.
Wypadek przy pracy doprowadza do uszkodzenia tętnicy szyjnej lub utraty/uszkodzenia kończyny. Narzędziem, które doprowadziło do nieszczęścia może być np. piła mechaniczna.
Symulator krwotoków
Symulator pozwala opanować umiejętność tamowanie upływu krwi w oparciu o sztuczną krwawiącą kończynę. Ćwiczenia można przeprowadzić w sposób schludny i realistyczny nawet w warunkach biurowych.
Jedną z najniebezpieczniejszych sytuacji zagrażających życiu jest krwotok. W ciągu kilkudziesięciu sekund potrafi pozbawić krążenia u poszkodowanego. Kluczowe jest zatem sprawne opanowanie krwawienia za pomocą:
– Ucisku doraźnego.
– Opatrunku uciskowego.
– Opaski zaciskowej.
Ćwiczenia praktyczne na naszym symulatorze to rzadka możliwość opanowania umiejętności skutecznego tamowania krwotoków.
Charakteryzacje urazów
Ucharakteryzowani aktorzy wnoszą w szkolenie realistycznie odegrane emocje cierpienia, smutku i złości. Pozwala to wyćwiczyć w uczestnikach prawidłową komunikację i oswoić z zachowaniem poszkodowanych oraz widokiem urazów. Charakteryzacja pozwala wychwycić błędy, które przy „wyobrażaniu sobie” urazu byłyby nie do skorygowania. Każdy aktor, to jednocześnie ratownik, który będzie w razie potrzeby udzielał instruktażu ćwiczącym.
Nasza firma znana jest z wykorzystywania charakteryzacji przy zachowaniu wysokich standardów bezpieczeństwa i realizmu. Nasze charakteryzacje krwawią, a sztuczne kończyny mają włosy, paznokcie i tkankę zbliżoną do ludzkiej.
Wszystko to by skonfrontować ćwiczących z wyzwaniami prawdziwych wypadków i przygotować na stres z tym związany. Osoby uczestniczące w zajęciach oswajają się z widokiem urazów. Taka forma pozwala wychwycić błędy, niedostrzegalne na zajęciach pozbawionych charakteryzacji. Ponadto, dzięki wcielaniu się w rolę ratowników i wspólnemu ratowaniu, kursanci uczą się współpracy i integrują się w zespołach.
Urazy dopasowujemy pod profil działalności klienta wzbogacając ją o efekty specjalne. Nasze autorskie charakteryzacje i symulatory są unikalne, niezwykle realistyczne i niemożliwe do zakupienia w jakimkolwiek sklepie.
– Amputacje
– Rany
– Rany zakażone
– Rany z ciałem obcym
– Ukąszenia
– Urazy mięśni, kości i stawów
– Urazy nosa i żuchwy
– Urazy oczu
– Urazy brzucha
– Urazy klatki piersiowej
– Oparzenia / odmrożenia
Aktorzy i kaskaderzy
Nasi aktorzy i kaskaderzy, to osoby, które na potrzeby ratownictwa potrafią wcielić się w poszkodowanych. Role pozorantów czasami zahaczają wręcz o wyczyny kaskaderskie, stąd niezbędna jest również znajomość BHP pracy pozoranta.
Aktorzy wnoszą w szkolenie realistycznie odegrane emocje cierpienia, smutku i złości. Pozwala to wyćwiczyć w uczestnikach prawidłową komunikację oraz oswoić ich z zachowaniem poszkodowanych. Każdy aktor to jednocześnie ratownik, który koryguje błędy ćwiczącego. Nasi symulanci to osoby z doświadczeniem, szkolone z zakresu psychologii katastrof, aktorstwa i ratownictwa. Połączenie tych trzech specjalizacji sprawia, że gra pozorantów jest zgodna z zachowaniem prawdziwych poszkodowanych, co lepiej przygotowuje kursantów na radzenie sobie w często krytycznych sytuacjach. Pozoranci charakteryzują się różną budową ciała. Na potrzeby ćwiczeń zatrudniamy również osoby niepełnosprawne, np. z brakiem kończyny górnej czy palców.
Ćwiczenia z wisielcem
Nasz kaskader jest zawieszony np. na drzewie, w niewidocznej uprzęży w bezpiecznej pętli na szyi. Podczas ćwiczenia uczymy ściągania wisielca w prawidłowy sposób oraz korzystania ze specjalnego noża ratowniczego.
Ćwiczenie rozpoczyna się od negocjacji z samobójcą. W przypadku niepowodzenia i dokonania czynu przez wisielca, przechodzimy do ćwiczeń technik bezpiecznego odcinana go oraz sprowadzania na ziemię.
Komora dymowa
Labirynt wypełniony dymem i przeszkodami, w którym drogę wskazują tablice ewakuacyjne. Niekiedy w środku znajdzie się również poszkodowany. Realizacja w specjalnym namiocie bądź w udostępnionym pomieszczeniu przez Klienta.
Zadaniem uczestników będzie podejmowanie takich działań jak: ewakuacja poszkodowanego, techniki auto-ratownictwa w spanikowanym tłumie. Ćwiczenia w niej przeciwdziałają błędom ewakuacyjnym.